לבחור את הקייטרינג הטוב ביותר לאירוע שלך

קייטרינג חלבי ראשי > לבחור את הקייטרינג הטוב ביותר לאירוע שלך

איך בוחרים את הקייטרינג שלכם?

אחד המרכיבים החשובים ביותר בארגון של כל אירוע הוא המרכיב של המזון שיוגש לאורחים ולמוזמנים. אלה יגיעו לבטח רעבים ומלאי ציפייה לטעום מאכלים חדשים שטרם הזדמן להם לטעום וייהנו מאד להתוודע לחוויה קולינרית חדשה, מרגשת, מפתיעה ומרעננת. זו הסיבה שכאשר מארגנים אירוע חשוב מאד לשקול בכובד ראש את הקייטרינג שבוחרים.

על מנת לוודא שמתאימים באופן מושלם את הקייטרינג לאירוע חשוב לבחון כמה משתנים נוספים הקשורים להפקת האירוע וכך לצמצם את האפשרויות (הרבות) עד שמקבלים את ההחלטה בנוגע לסוג המזון שהכי יתאים. להלן כמה ממשתנים אלה שצריך לקחת בחשבון כאשר בוחרים את הקייטרינג:

  • שעת האירוע – חתונה המתקיימת בשעות הצהריים למשל, תהיה שונה באופן מהותי מאירוע המתקיים בשעות הערב ולכן גם הקייטרינג צריך להתאים לשעה שבה מתקיים האירוע.
  • סוג המזון – חשוב מאד שמי שמפיק את האירוע יבחר בראש ובראשונה את סוג המזון שהוא עצמו אוהב ויעדיף על פני סוגים אחרים.
  • מיקום האירוע – כיום ניתן לארגן אירועים במקומות סגורים או פתוחים וצריך לדעת מראש באיזה מיקום יתקיים האירוע על מנת לעדכן בכך את מי שאמור להכין את האוכל. ישנן מנות שלא מומלץ להגיש באזורים פתוחים וחיצוניים או שישנם סוגי מזונות שלא יתאימו לאירועים המתקיימים בחוף הים, למשל.
  • האורחים שיוזמנו לאירוע – יש הבדל מהותי בין אנשים בוגרים המוזמנים לחתונה משפחתית לבין בני נוער המוזמנים לבר או בת מצווה. הקייטרינג חייב להיות מותאם לאורחים על מנת שהם יהיו שבעים והאוכל יהיה ערב לחיכם.
  • אופן ההגשה – יש כאלה אשר מעדיפים מזנון או דוכנים שהאורחים מסתובבים ביניהם ולוקחים את מנות המזון בעצמם. לעומתם יש את אלה שיעדיפו שהאורחים יסבו לשולחנות והמנות תוגשנה להם על ידי מלצרים.
  • כשרות – נושא הכשרות מהותי בדרך כלל כאשר מדובר על קייטרינג חלבי. לא מדובר אך ורק על אכילת חלב אחרי בשר אלא הכנת האוכל בסביבה כשרה וגם המגוון הוא רק ומגוון יותר. לכן כאשר מעוניינים לבחור בעוגות או מנות אחרונות מרשימות – עדיף לבחור בקייטרינג חלבי או פרווה.

כאשר חושבים על נושאים אלה בעת בחירת הקייטרינג שיכין את המזון לאירוע – קל יותר לוודא שבוחרים את מנות המזון שתהיינה הכי מתאימות לאירוע ולאורחים ובזכות נושא האוכל האירוע יוכתר כמוצלח במיוחד – הן על ידי מי שארגן אותו והן על ידי האורחים שהגיעו לשמוח ולשמח ונהנו מכל המנות שהוגשו להם.

אילו סוגי קייטרינג קיימים כיום?

כיום ניתן לבחור מתוך מגוון רחב מאד של סוגי קייטרינג המתאימים לאירועים משפחתיים, כמו גם לחתונות מצומצמות, אינטימיות ומשפחתיות. כאשר מארגנים אירוע תוך ידיעה מוחלטת של כל הסוגים האלה – קל יותר לבחור ולהתאים את הקייטרינג לאירוע. להלן חלק מהסוגים שמתוכם ניתן לבחור כיום:

  • קייטרינג חלבי – מתאים כאמור למי שחשוב לו להקפיד על קינוחים ומנות אחרונות חלביים וגם לארוחות קלות המבוססות על גבינות ופסטות.
  • מגשי אירוח – מגשים אלה יכולים להיות בשריים או חלביים ובדרך כלל מתאימים לאירוח קל, כלומר לא מדובר במנות גדולות שאוכלים סביב השולחן אלא במנות קטנות של כמה נגיסות.
  • מגשי כריכים – גם כאן מדובר על מזון קל שנוח מאד לאכול אותו תוך כדי המשך השיחה עם חברים ומכרים ולא חייבים להיות מוגבלים לישיבה סביב השולחן כאשר אוכלים אותו.

המאמר נכתב באדיבות – פינה בלב המקום לאירועים משפחתיים קטנים

 
Facebook Whatsapp