פעם אחת ולתמיד – בופה או הגשה?

קייטרינג חלבי ראשי > פעם אחת ולתמיד – בופה או הגשה?

אף אחד מאיתנו לא מתמם, וידוע לכולנו שהחלק האהוב ביותר על האורחים בחתונה, ואפילו על החתן והכלה הוא השלב בו כולם מתרכזים להגשת המנה העיקרית. במסורת היהודית האוכל הינו מוטיב חוזר ונוכח תמיד בכל חג ובכל שמחה וכולנו תמיד מחכים ומצפים לו. ענף החתונות כה גדול ומנעד האפשרויות בו כל כך רחב, עד שישנה אפשרות בחירה לבני הזוג להחליט איך יוגש האוכל לאורחים שלהם. פעם היה מקובל להגיש את האוכל באמצעות מלצרים – דבר שנתפס אז כיותר מכובד ויותר מפנק משום שישנו שירות עד השולחן בו האורחים יושבים, אך נדמה שהמגמה הזו במגמת נסיגה בעוד שהשירות העצמי במגמת נסיקה.

 

שירות עם מלצרים – מכתיבים את טון האירוע

החלק הראשון של החתונה הוא שלב קבלת הפנים וכמעט תמיד יהיו בו עמדות מזון שונות, כחלק מתוך גן אירועים, אשר מלוות את השלב בו נחשפים אל החתן והכל לראשונה. יש הטוענים כי האוכל המוגש בשלב קבלת הפנים הוא הפינוק האמיתי ורבים נהנים ממנו מאד ולעתים עוד יותר משלב העיקריות. לאחר החופה מסתדרים בסידורי ההושבה וכאן עולה השאלה: מלצרים או בופה. בעת שתבחרו בשירות של מלצרים הרי שמדובר בעצם בלו”ז מתוכנן מראש בו אתם תקבעו מתי האורחים יאכלו. היתרון הגדול בשירות המלצרים הוא שאכן ישנו שירות מלא באירוע ועבור אורחים רבים מדובר ביתרון גדול שאינם צריכים לקום, להתנייד ולהמתין בין הליינים השונים. החיסרון הוא שבעת שההגשה נגמרת היא נגמרת ואורח שירצה תוספת נוספת לא יוכל לקום ולקחת.

 

בופה – זה מה שהולך היום

מתחמי אירועים רבים אימצו את שיטת הבופה ושיטת מגשי אירוח לאירועים – ליינים של דוכני מזון אשר האורחים קמים וממלאים את צלחותיהם באופן עצמאי. כשהחלו להריץ את אופן ההגשה לפני מספר שנים הורמו הרבה גבות, אך נדמה שכיום קהל האורחים אף מעדיף את זה והעצמאות הזו שיש לו באירוע וההחלטה מה לאכול חביבה על אנשים. ישנם אירועים מסוימים אשר אופי ההגשה הזה מתאים להם במיוחד, כדוגמת חתונה אינטימית, או חתונה קטנה שכן עם כמות אורחים קטנה גם מיותר להקצות שכר למלצרים וגם יהיה יותר נוח ונגיש עבור האורחים להתהלך בין דוכני המזון השונים.

 

הבינו את אופי האירוע שלכם, גבשו החלטה אודות מלצרים או בופה והתייעצו עם מתחם האירועים לגבי אופן ההגשה. לכל צורת הגשה יתרונות וחסרונות – הבחירה כולה בידיים שלכם.

 

 
Facebook Whatsapp